Události

31.1.2010 Dětský karneval

V neděli 31.1.2010 od 13:30 vypukl v našem kulturním domě dětský karneval pořádaný místním sborem dobrovolných hasičů. Pro děti byla přichystána spousta hravých soutěží, odměn sladkých i zábavných a občerstvení ve formě párečků, zákusků a pití.

Po úvodním průvodu masek děti soutěžily celkem ve čtyřech disciplínách: stavění komínů, překážková dráha, šlapadla a praskání balónků. Nechyběla samozřejmě ani oblíbená soutěž pro rodiče s dětmi - vytvoř si svého sněhuláka. No sněhuláka :-). Oni si ti tatínkové a maminky nechali svými zlatíčky namazat obličej bílým krémem, na nos nalepit papírovou mrkev, na břicho přivázat knoflíky a pak už jen nasadit slušivého kulicha a šál a sněhuláků byl rázem plný sál. Fota a videa samozřejmě naleznete ve fotogalerii k článku.

V tomto roce čekalo zúčastněné ještě jedno překvapení, břišní tanečnice ze základní školy z Velké Losenice svou energií opravdu nešetřily a svým tancem jí předávaly při svém vystoupení všem divákům.

Podle téměř dvojnásobné výše vybraného dobrovolného vstupného proti roku 2009 a hrubého spočítání všech zúčastněných se dá říci, že letošní karneval těsně překonal i vysokou účast letošního hasičského plesu. Na cca 90 dětí (80 masek) a asi 120  dospělých se bavilo poprvé za hudby a zpěvu kapely ŠAFÁŘANKA z Ústavu sociální péče pro děti a mládež v Křižanově na Žďársku. Tomuto ústavu každoročně zasíláme jako obec sponzorský dar a když jsme se dozvěděli o kapele, která v ústavu působí a o jejích úspěších, bylo snadné se domluvit na oboustranné spolupráci.

Letošní karneval se opravdu vydařil. Na děti se samozřejmě přijeli podívat i jejich příbuzní a i ti se dobře bavili, stejně jako děti, které si odpoledne krásně užily. I za toto vydařené odpoledne musíme poděkovat pořadatelům a všem ostatním, kteří se celý den starali o to, aby si děti užily co nejvíce legrace. Doufám, že příští rok bude stejně povedený jako ten letošní.

Soutěže pro děti připravili a celé odpoledne s dětmi tancovali naši obětaví kašpárci (Martina Langpaulová, Marie Fišarová, Zuzana Šmerousová a Tereza Halíková). Karneval moderovala Veronika Sobotková.

Fotogalerie 31.1.2010 dětský karneval Nové Dvory


Nahoru