Po loňské hojné účasti byl bohužel 10. ročník tradičního turnaje neregistrovaných ve stoním tenise slabší, o to snad hodnotnější.

Výsledky:

tabulka pinec 2018

Foto: Petr Sáblík

Již devátým rokem jsme se sešli na dnes již tradičním turnaji v Nových Dvorech. Celá akce se velice vydařila a i účast byla hojná. Děkujeme všem za účast a perfektní výkony. Poděkování patří také pořadatelům turnaje. Již nyní se těšíme na další ročník. Sportu zdar a pinčesu obzvláště v roce 2018. A jak to letos vše dopadlo:

zeny

muzi

dorost

mladez

Krajský pohár nejmladších Humpolec 24.9.2017
A je to tu. Začala nám nová sezona a neděli 24.9. jsme vyrazily do Humpolce na turnaj nejmladších žáků. Za Nové Dvory jeli tito hráči. Petr Sáblík, Jaroslav Benc a Anna Fišarová. Na to že to byl první turnaj sezony tak se nám nevedlo vůbec špatně. Petr Sáblík obsadil 3. místo, Jaroslav Benc 10. místo a Anna Fišarová 14. místo. Celkem zúčastněných 19 hráčů a hráček ze 7 oddílů. Moc všem našim dětem gratuluji a přeji další úspěchy.

Bodovací turnaj mladších žáků Luka nad Jihlavou 28.9.2017
Ve čtvrtek 28.9. jsme jeli s našimi mladšími žáky , na turnaj do Luk nad Jihlavou. Reprezentovali nás Matěj Nepraš a Jaroslav Sáblík. Zde se nám tolik nedařilo jak v kategorii nejmladších. Ale kluci bojovali a snažily se. Samozřejmě konkurence je větší a tudíž to mají kluci náročnější. Každopádně Matěj Nepraš obsadil 17. místo a Jarda Sáblík 20. místo. Zúčastnilo se zde 22 hráčů z 9 oddílů. Sice výsledky nejsou nejlepší , ale kluci zaslouží pochvalu za bojovnost.

Krajský pohár dorostu

Dorost se zatím zúčastnil dvou bodovacích turnajů, bohužel konkurence je v kategorii dorostu veliká a největším úspěchem z obou turnajů je 18. místo Patrika Roseckého. I přesto, že se všichni velice snaží a hrají dobrý stolní tenis, nedaří se tolik jako mladším.

Turnaj Luka nad Jihlavou
V sobotu 7.1. 2017 jsme se zúčastnili krajského bodovacího turnaje B ,v Lukách nad Jihlavou. Zúčastnilo se zde 32 hráčů ročník 2002 a mladší. Za Nové Dvory nás reprezentovali Matěj Nepraš ročník 2005, Jarda Sáblík 2006 a Petr Sáblík 2007. Hráči byli rozlosováni do čtyřčlenných skupin, z kterých první dvě místa postupují do hlavního pavouka a 3. a 4. místo hraje pavouka útěchy. V základních skupinách se klukům dařilo a všichni 3 postoupili z 2. místa do hlavního pavouka. I zde hráli kluci velmi dobře, Petr Sáblík a Matěj Nepraš první kolo pavouka vyhráli a tím se dostali mezi nejlepších 8. Jarda Sáblík bohužel prohrál, ale hrál dobře a v bojích o umístění se nakonec umístil na pěkném 12. místě. Petr s Matějem v boji o postup mezi nejlepší 4 sice prohráli, ale boj o umístění se jim povedl a Matěj skončil na krásném 6. místě a Petr o stupínek hůř na 7. Všichni 3 hráli velmi dobře a i umístění mě udělalo velkou radost.

Krajský bodovací turnaj B Havlíčkův Brod
V sobotu 4.2 jsme se zúčastnili krajského bodovacího turnaje B v Havlíčkově Brodě. V sestavě Petr Sáblík a Matěj Nepraš. Turnaje se zde účastnilo 38 hráčů. Hráči byli rozděleni do 8 skupin, ze kterých první dva postupují do hlavního pavouka a ostatní hrají pavouka útěchy. Našim klukům se dařilo, Matěj postoupil z prvního místa ve skupině, kde všechny dokázal porazit. Petr to měl složitější, měl hodně vyrovnanou skupinu a po dvou výhrách a 2 prohrách, se dělil s dalšími dvěma  hráči o druhé místo nakonec rozhodlo Petra nejlepší skóre a tak postoupil do hlavního pavouka z 2. příčky. V prvním kole hlavního pavouka sice oba prohráli, ale povedli  se jim další zápasy a nakonec skončili Petr na 11. místě a Matěj na 13. Myslím si, že zahráli velmi dobře, a skončit v horní polovině je velmi dobrý výsledek. 

Krajský bodovací turnaj nejmladších Luka nad Jihlavou
V sobotu 11.2 jsme se zúčastnili krajského bodovacího turnaje nejmladších, v Lukách nad Jihlavou. Tentokrát jel Petr Sáblík, Jarda Sáblík a Jarda Benc. Po nahlášení kluků na rozlosování se šli rozehrát. Turnaje se zúčastnilo 23 hráčů z 11 oddílů. Hráči , byli rozlosováni do 4 skupin po 6 hráčích v jedné skupině bylo 5. Opět první dva ze skupiny postupují do hlavního pavouka a zbytek jde do pavouka útěchy. Tentokrát bych řekl, že úspěch byl tak poloviční. Do hlavního pavouka se podařilo postoupit pouze Petru Sáblíkovi. A oba Járové bojovali v pavouku útěchy. Petr v prvním kole pavouka bohužel narazil na následného vítěze a tak jednoznačně prohrál. Naštěstí ho to nějak psychicky nepoznamenalo a následné boje o umístění vyhrál a umístil se na hezkém 5 místě. Ï Jarda Benc mě mile překvapil a na to že byl poprvé na turnaji tak se mu povedlo umísti dle mého na krásném 14. místě. Tentokrát se bohužel tolik nevedlo Jardovi Sáblíkovi a tak skončil na 17. místě. Věřím, že to byl jen momentální výpadek a příště to bude opět lepší.

Turnaj v Pelhřimově
V neděli 23.4. 2017 jsme se účastnili turnaje mladšího žactva v Pelhřimově. Za Nové Dvory nás reprezentovali Matěj Nepraš, Jaroslav Sáblík a Petr Sáblík. Sešlo se zde 36 hráčů z 11 oddílů. Hráči byli rozlosováni do 8 skupin po 4 a 5 hráčích. Zde první dva ze skupin postupují do hlavního pavouka a zbytek byl zařazen do útěchy. Zde se bohužel našim hráčům nepodařilo postoupit do hlavního pavouka i, když Petr Sáblík k tomu měl hodně blízko. Bohužel v důležitém zápase prohrál 3:2 a to rozhodlo. Každopádně kluci poté hráli v pavouku útěchy a zde už to vypadalo lépe. Jarda Sáblík bohužel prohrál hned první zápas a skončil ,ale Petr s Matějem  dokázaly dva zápasy vyhrát a nakonec se umístily na celkem solidním  20. až 24. místě Jarda Sáblík skončil bohužel  na 32. až 36. místě. Každopádně se kluci snažily a zase získali důležité zkušenosti do dalších zápasů.

Turnaj v Humpolci
V sobotu 29.4. se konal turnaj nejmladšího žactva v Humpolci. Za Nové Dvory jeli Petr Sáblík a Jarda Sáblík. Velmi dobře obsazeného turnaje se zúčastnilo 37 hráčů z 10 oddílů. Hráči byli rozlosováni do 8 skupin po 5 a 4 hráčích. Jak Petr, tak Jarda si vedli velmi dobře a povedlo se jim postoupit ze skupiny do hlavního pavouka. Do hlavního pavouka postupovali první a druhý ze skupiny. Nasazovací  los,  v hlavním pavouku klukům vůbec nepřál oba totiž narazili na budoucí  finalisty. Každopádně v boji o umístění už to bylo lepší,  umístily se Petr na  10. místě a Jaroušek na 14. místě. Myslím si, že to byl nejlépe obsazený turnaj, na kterém jsme byli. A tak to beru jako velký úspěch.  Klukům za předvedenou hru děkuji a gratuluji k umístění.

Závěrečný turnaj TOP 10
Celou sezónu jsme jezdili po turnajích a sbírali body do tabulky. A test na konci sezóny se body sečetly a udělal se turnaj pro nejlepších 10 hráčů. Měli jsme štěstí někteří hráči se odhlásily a tak se mohly TOP 10 zúčastnit i naši dva hráči Petr Sáblík a Jarda Sáblík. Zde se hrálo systémem každý s každým. Kluci si pěkně zahráli s nejlepšími hráči sezony. Jaroušek Sáblík byl trošku zklamán , nepovedlo se mu porazit nikoho i když v jednom zápase chybělo jen málo. Každopádně v top 10 skončil na 10. místě. Péťovi se dařilo o něco lépe a z devíti zápasů 5 prohrál a 4 vyhrál a skončil na hezkém 6. místě. Každopádně všichni  zaslouží velkou pochvalu protože z 53 hráčů co se za celou sezónu učastnily turnajů  tak Jarda Benc skončil na 40. místě, Natálka Píbilová na 33. místě ale ta by byla mnohem víš. Bohužel se rozhodla že se stolním tenisem skončí a proto jí chyběli body z dalších turnajů, je to škoda. Jarda Sáblík skončil na krásném 16. místě a Petr Sáblík se umístil na moc pěkném 10. místě. SK Nové Dvory jako oddíl se umístil z 25 oddílů na hezkém 10. místě. Za to musím našim hráčům poděkovat, že se v první sezóně co jezdíme dokázali takto umístit.

Text a foto: Petr Sáblík, vedoucí mládeže

A je to tady.

Po letošní velmi povedené sezóně, kdy "C" tým neskončil poslední, ale už dokázal několik zápasů vyhrát a získal tak několik bodů do tabulky. Zároveň "B" tým do poslední chvíle bojoval o horní příčky v okresním přeboru 2. třídy. Nakonec skončil na krásném 5. místě. A závěrem "A" tým se stal přeborníkem okresu a probojoval se tak do kvalifikace o postup do krajského přeboru 3. třídy. 8 dubna 2017 to vše vypuklo v krásné herně stolního tenisu v Havlíčkově Brodě, kterou vlastní HB Ostrov Havlíčkův Brod. Kvalifikace se z účastnily tyto vítězové okresních soutěží: Pelhřimov D, Třešť C, Lukov, Světlá nad Sázavou B a Nové Dvory A. Sportovní klub Nové Dvory reprezentovali: Jaroslav Benc, Miroslav Pátek, Tomáš Stejskal, Petr Sáblík, Jiří Fišar, Martin Šmíd a Petr Langpaul. První zápas jsme hráli proti Pelhřimovu, kdy jsme nevěděli jak na tom v porovnání s ostatními budeme. Ukázalo se, že jsme dobře připraveni. Pelhřimov jsme celkem jednoznačně porazili výsledkem 9:2 a získali tak první vítězství do tabulky. Dalším soupeřem byla Světlá B. Počítali jsme s tím, že to bude těžší soupeř, ale ukázalo se, že máme silné a vyrovnané družstvo. Světlou jsme jednoznačně porazili výsledkem 9:1. Tímto výsledkem jsme si defakto zajistili postup do krajského přeboru. Nicméně čekali nás ještě další dva zápasy. Třetím v řadě byl Lukov. V tomto zápase jsme se dostali do pozice, kterou jsme doposud nepoznali. Po prvních 4 zápasech jsme prohrávali 4:0. Nevím jestli jsme si mysleli, že to půjde samo nebo jsme soupeře podcenili, dodnes si to neumíme vysvětlit. Nicméně jsme si řekli, že to takto nechceme nechat a do dalších zápasů jsme všichni nastoupili s maximálním soustředěním a touhou zápas obrátit. Toto se nám podařilo, protože jsme stav 0:4 nakonec otočili a vyhráli jsme výsledkem 9:4. Zde jsme si dokázali, že opravdu máme sílu na to i takovéto zápasy otočit. Po tomto výsledku už byl postup definitivní. Čekal nás poslední soupeř Třešť C proti kterému nastoupili kluci z "B" týmu, aby si vyzkoušeli těžší zápasy a zároveň nás vystřídali, protože ač se to nezdá odehrát 3 zápasy za den je fyzicky dost náročné a byli jsme rádi že nás kluci zastoupili. A musím říct že si nevedli vůbec špatně. S Třeští hráli vyrovnaný zápas až do konce, kdy nakonec prohráli 9:7, ale dokázali si, že jsou schopni hrát i se silnějšími soupeři. Takže Nové Dvory v kvalifikaci skončili na krásném 2. místě a příští sezonu budou hrát "Krajskou soutěž". Taky nemohu zapomenout na naše fanoušky, kteří tam s námi trávili celý den a fandili nám a když bylo potřeba tak nám dělali rozhodčího u stolu, což pro nás bylo velmi příjemné. Dokonce tam přivezli i vlajku Novodvorského býka, který vysel na balkoně. Takže všem co nám fandili patří velký dík a samozřejmě i nám co jsme se postarali o skvělý výsledek. Přeci jenom tak malá vesnice, bude hrát krajskou soutěž a to je skvělý výsledek, zároveň věříme tomu, že i dobrá reprezentace obce. Samozřejmě za to, kam jsme to dotáhli, musíme poděkovat i našemu obecnímu zastupitelstvu, které nás ve všem podporuje.

Závěrem děkujeme všem co na tomto úspěchu mají podíl. A taky věříme, že třeba krajská soutěž přiláká i nějaké diváky. Sportu zdar a v příští sezóně naviděnou. Za SK Petr Sáblík.

Výsledky k nahlédnutí ZDE.

Videa ze zápasů (foto a video: Šmíd Martin:

   
 

Již osmým rokem jsme se sešli na dnes již tradičním turnaji v Nových Dvorech. Celá akce se velice vydařila a i účast byla hojná. Děkujeme všem za účast a perfektní výkony. Poděkování patří také pořadatelům turnaje. Již nyní se těšíme na další ročník. Sportu zdat a pinčesu obzvláště v roce 2017. A jak to letos vše dopadlo:

Kategorie ženy:
1. Šmídová Natálie
2. Štursová Lucie
3. Langpaulová Martina
4. Štursová Eva
5. Fišarová Marie
6. Halíková Tereza
7. Šmídová Kateřina
8. Rosecká Sára
9. Rosecká Lucie
10. Pešková Aneta
11. Pokorná Blanka
12. Kolouchová Veronika
13. Halíková Eva

Kategorie muži:
1. Rosecký Patrik
2. Sobotka Tomáš
3. Klement Vojtěch
4. Halík Vladimír
5. Vencálek František
6. Fišar Zdenek ml.
7. Vencálek David
8. Němec Tomáš
9. Šmíd Pavel
10. Fišar Zdenek st.
11. Klement Leoš
12. Pokorný Aleš
13. Pešek Jiří

Kategorie mládež:
1. Sáblík PetrNepraš Matěj
2. Nepraš Matěj
3. Bencová Karolína
4. Benc Jaroslav
5. Fišarová Anna
6. Sáblík Jakub

"Pár fotek" z akce:

1.10.2016 se konal krajský B turnaj žáků. Za Nové Dvory se ho zúčastnily Petr Sáblík, Matěj Nepraš a Jarda Sáblík. Turnaje se zúčastnilo 33 žáků. Byly rozlosováni do 8 skupin. Z každé skupiny postupovali první dva do hlavního pavouka a ostatní šli do pavouka útěchy. Petr a Matěj postoupili ze skupin do hlavního pavouka. Zde hned první zápas prohráli a přešli do pavouka o 9 až 16 místo. Matěj Nepraš prohrál v semifinále a v rozstřelu o 11.místo následně vyhrál tak skončil na krásném 11. místě. Petr Sáblík se zde probojoval až do finále kde sice prohrál ale obsadil taky krásné 10. místo. Jára Sáblík v pavouku útěchy hrál taky moc dobře a prohrál až v semifinále a v následném boji o 19. místo prohrál a tak skončil na pěkném 20. místě. Musím kluky pochválit, protože tam patřily k nejmladším, ale dokázali bojovat se staršíma a myslím si že dobře reprezentovali Nové Dvory. Další krajský turnaj se bude konat v Lukách nad Jihlavou.

V neděli 9.10. 2016  jsme vyrazili s našimi nejmladšími stolními tenisty na turnaj do Luk nad Jihlavou. Jeli jsme v sestavě Petr Sáblík ml., Jarda Sáblík a Natálka Pibilová. V Lukách se sešlo 15 hráčů a hráček. Hráči byli rozlosováni do 4 skupin po 4 jedna po 3. Ze skupin postupovali první 2. do hlavního pavouka a 3. a 4. hráli pavouka útěchy. Petrovi a Jardovi se podařilo postoupit ze skupiny do hlavního pavouka, kde Péťa po boji prohrál s hráčkou z Polné 3:2. Jarda měl větší štěstí a povedlo se mu přejít přes první kolo a postoupil do semifinále, kde už tolik štěstí neměl a prohrál. V následujícím boji o 3. místo prohrál 3:0 a skončil na 4. místě. Jára prohrál se stejnou hráčkou jako Petr, takže můžeme říct, že kluky vyřadila Polná. Péťa v boji o umístění první zápas vyhrál, a v boji o 5.-6. místo prohrál a tak skončil na konečném 6. místě. Natálka hrála pavouka útěchy a vedla si zde velice dobře. Vyhrávala zápasy a probojovala se, až do finále které zvládla výborně a vyhrála a tak se umístila na konečném 9 místě. Opět mi nezbývá nic jiného než všechny pochválit za předvedenou hru. A popřát jim ať se jim daří i nadále a třeba se někdo dokáže probojovat na bednu.

Skupina starších se ve stejný den zúčastnila turnaje v Havlíčkově Brodě. Jeli Anežka Pibilová a Matěj Nepraš. Sešlo se zde 33 hráčů. Hned na úvod bylo patrné, že je tu daleko větší kvalita, a že to budou mít naši hráči hodně těžké. Byli rozlosováni do 4 členných skupin, kde se jim bohužel nepodařilo postoupit do hlavního pavouka a tak hráli v pavouku útěchy. I zde hráli s kvalitními hráči a spíš získávali zkušenosti do budoucna. V závěrečném zápase, kdy bojovali o konečné umístění se jim přeci jen podařilo zvítězit a tak skončili na 30. a 31. prvním místě. Vím, že to umístění nevypadá jako dobrý výsledek ale i každá prohra jim dá strašně moc zkušeností, a věřím, že je to neodradí, ale spíš nahecuje do příštích zápasů. I Anežku s Matějem musím moc pochválit, že jsou ochotni jezdit po turnajích a bojovat za stolem jak jim to jen jde. Jsme za to moc rádi.
Sáblík PetrKroužek stolního tenisu zahajuje další sezónu s následujícími změnami:

Dochází k rozšíření trenérského týmu. Již budou fungovat 3 skupiny v rámci kroužku:

Nejstarší povede Šmíd Martin a Jiří Fišar a tréninky budou každý pátek od 17:00 hod. do 19:00 hod. Také s nejstaršími počítáme, že budou hrát na družstvo "C", rozpis bude zveřejněn později. Starší (vloni ještě mladší) povedou Petr Sáblík a Petr Langpaul, kroužek bude každou středu od 17:00 hod. do 19:00 hod. 

Třetí skupinou budou úplně nový stolní tenisté, je vypsán nábor pro tuto skupinu. Tuto skupinu byl měli vést Petr Sáblík a Petr Langpaul a pokud bude zájem, tak se budou scházet také ve středu, ale od 16:00 hod. do 18:00 hod.

 

Nahoru