Sportovní klub Nové Dvory

Zhodnocení sezóny mladých stolních tenistů 2016/2017

Turnaj Luka nad Jihlavou
V sobotu 7.1. 2017 jsme se zúčastnili krajského bodovacího turnaje B ,v Lukách nad Jihlavou. Zúčastnilo se zde 32 hráčů ročník 2002 a mladší. Za Nové Dvory nás reprezentovali Matěj Nepraš ročník 2005, Jarda Sáblík 2006 a Petr Sáblík 2007. Hráči byli rozlosováni do čtyřčlenných skupin, z kterých první dvě místa postupují do hlavního pavouka a 3. a 4. místo hraje pavouka útěchy. V základních skupinách se klukům dařilo a všichni 3 postoupili z 2. místa do hlavního pavouka. I zde hráli kluci velmi dobře, Petr Sáblík a Matěj Nepraš první kolo pavouka vyhráli a tím se dostali mezi nejlepších 8. Jarda Sáblík bohužel prohrál, ale hrál dobře a v bojích o umístění se nakonec umístil na pěkném 12. místě. Petr s Matějem v boji o postup mezi nejlepší 4 sice prohráli, ale boj o umístění se jim povedl a Matěj skončil na krásném 6. místě a Petr o stupínek hůř na 7. Všichni 3 hráli velmi dobře a i umístění mě udělalo velkou radost.

Krajský bodovací turnaj B Havlíčkův Brod
V sobotu 4.2 jsme se zúčastnili krajského bodovacího turnaje B v Havlíčkově Brodě. V sestavě Petr Sáblík a Matěj Nepraš. Turnaje se zde účastnilo 38 hráčů. Hráči byli rozděleni do 8 skupin, ze kterých první dva postupují do hlavního pavouka a ostatní hrají pavouka útěchy. Našim klukům se dařilo, Matěj postoupil z prvního místa ve skupině, kde všechny dokázal porazit. Petr to měl složitější, měl hodně vyrovnanou skupinu a po dvou výhrách a 2 prohrách, se dělil s dalšími dvěma  hráči o druhé místo nakonec rozhodlo Petra nejlepší skóre a tak postoupil do hlavního pavouka z 2. příčky. V prvním kole hlavního pavouka sice oba prohráli, ale povedli  se jim další zápasy a nakonec skončili Petr na 11. místě a Matěj na 13. Myslím si, že zahráli velmi dobře, a skončit v horní polovině je velmi dobrý výsledek. 

Krajský bodovací turnaj nejmladších Luka nad Jihlavou
V sobotu 11.2 jsme se zúčastnili krajského bodovacího turnaje nejmladších, v Lukách nad Jihlavou. Tentokrát jel Petr Sáblík, Jarda Sáblík a Jarda Benc. Po nahlášení kluků na rozlosování se šli rozehrát. Turnaje se zúčastnilo 23 hráčů z 11 oddílů. Hráči , byli rozlosováni do 4 skupin po 6 hráčích v jedné skupině bylo 5. Opět první dva ze skupiny postupují do hlavního pavouka a zbytek jde do pavouka útěchy. Tentokrát bych řekl, že úspěch byl tak poloviční. Do hlavního pavouka se podařilo postoupit pouze Petru Sáblíkovi. A oba Járové bojovali v pavouku útěchy. Petr v prvním kole pavouka bohužel narazil na následného vítěze a tak jednoznačně prohrál. Naštěstí ho to nějak psychicky nepoznamenalo a následné boje o umístění vyhrál a umístil se na hezkém 5 místě. Ï Jarda Benc mě mile překvapil a na to že byl poprvé na turnaji tak se mu povedlo umísti dle mého na krásném 14. místě. Tentokrát se bohužel tolik nevedlo Jardovi Sáblíkovi a tak skončil na 17. místě. Věřím, že to byl jen momentální výpadek a příště to bude opět lepší.

Turnaj v Pelhřimově
V neděli 23.4. 2017 jsme se účastnili turnaje mladšího žactva v Pelhřimově. Za Nové Dvory nás reprezentovali Matěj Nepraš, Jaroslav Sáblík a Petr Sáblík. Sešlo se zde 36 hráčů z 11 oddílů. Hráči byli rozlosováni do 8 skupin po 4 a 5 hráčích. Zde první dva ze skupin postupují do hlavního pavouka a zbytek byl zařazen do útěchy. Zde se bohužel našim hráčům nepodařilo postoupit do hlavního pavouka i, když Petr Sáblík k tomu měl hodně blízko. Bohužel v důležitém zápase prohrál 3:2 a to rozhodlo. Každopádně kluci poté hráli v pavouku útěchy a zde už to vypadalo lépe. Jarda Sáblík bohužel prohrál hned první zápas a skončil ,ale Petr s Matějem  dokázaly dva zápasy vyhrát a nakonec se umístily na celkem solidním  20. až 24. místě Jarda Sáblík skončil bohužel  na 32. až 36. místě. Každopádně se kluci snažily a zase získali důležité zkušenosti do dalších zápasů.

Turnaj v Humpolci
V sobotu 29.4. se konal turnaj nejmladšího žactva v Humpolci. Za Nové Dvory jeli Petr Sáblík a Jarda Sáblík. Velmi dobře obsazeného turnaje se zúčastnilo 37 hráčů z 10 oddílů. Hráči byli rozlosováni do 8 skupin po 5 a 4 hráčích. Jak Petr, tak Jarda si vedli velmi dobře a povedlo se jim postoupit ze skupiny do hlavního pavouka. Do hlavního pavouka postupovali první a druhý ze skupiny. Nasazovací  los,  v hlavním pavouku klukům vůbec nepřál oba totiž narazili na budoucí  finalisty. Každopádně v boji o umístění už to bylo lepší,  umístily se Petr na  10. místě a Jaroušek na 14. místě. Myslím si, že to byl nejlépe obsazený turnaj, na kterém jsme byli. A tak to beru jako velký úspěch.  Klukům za předvedenou hru děkuji a gratuluji k umístění.

Závěrečný turnaj TOP 10
Celou sezónu jsme jezdili po turnajích a sbírali body do tabulky. A test na konci sezóny se body sečetly a udělal se turnaj pro nejlepších 10 hráčů. Měli jsme štěstí někteří hráči se odhlásily a tak se mohly TOP 10 zúčastnit i naši dva hráči Petr Sáblík a Jarda Sáblík. Zde se hrálo systémem každý s každým. Kluci si pěkně zahráli s nejlepšími hráči sezony. Jaroušek Sáblík byl trošku zklamán , nepovedlo se mu porazit nikoho i když v jednom zápase chybělo jen málo. Každopádně v top 10 skončil na 10. místě. Péťovi se dařilo o něco lépe a z devíti zápasů 5 prohrál a 4 vyhrál a skončil na hezkém 6. místě. Každopádně všichni  zaslouží velkou pochvalu protože z 53 hráčů co se za celou sezónu učastnily turnajů  tak Jarda Benc skončil na 40. místě, Natálka Píbilová na 33. místě ale ta by byla mnohem víš. Bohužel se rozhodla že se stolním tenisem skončí a proto jí chyběli body z dalších turnajů, je to škoda. Jarda Sáblík skončil na krásném 16. místě a Petr Sáblík se umístil na moc pěkném 10. místě. SK Nové Dvory jako oddíl se umístil z 25 oddílů na hezkém 10. místě. Za to musím našim hráčům poděkovat, že se v první sezóně co jezdíme dokázali takto umístit.

Text a foto: Petr Sáblík, vedoucí mládeže

Nahoru