Sportovní klub Nové Dvory

Aktualizováno - mladí stolní tenisté na turnajích

1.10.2016 se konal krajský B turnaj žáků. Za Nové Dvory se ho zúčastnily Petr Sáblík, Matěj Nepraš a Jarda Sáblík. Turnaje se zúčastnilo 33 žáků. Byly rozlosováni do 8 skupin. Z každé skupiny postupovali první dva do hlavního pavouka a ostatní šli do pavouka útěchy. Petr a Matěj postoupili ze skupin do hlavního pavouka. Zde hned první zápas prohráli a přešli do pavouka o 9 až 16 místo. Matěj Nepraš prohrál v semifinále a v rozstřelu o 11.místo následně vyhrál tak skončil na krásném 11. místě. Petr Sáblík se zde probojoval až do finále kde sice prohrál ale obsadil taky krásné 10. místo. Jára Sáblík v pavouku útěchy hrál taky moc dobře a prohrál až v semifinále a v následném boji o 19. místo prohrál a tak skončil na pěkném 20. místě. Musím kluky pochválit, protože tam patřily k nejmladším, ale dokázali bojovat se staršíma a myslím si že dobře reprezentovali Nové Dvory. Další krajský turnaj se bude konat v Lukách nad Jihlavou.

V neděli 9.10. 2016  jsme vyrazili s našimi nejmladšími stolními tenisty na turnaj do Luk nad Jihlavou. Jeli jsme v sestavě Petr Sáblík ml., Jarda Sáblík a Natálka Pibilová. V Lukách se sešlo 15 hráčů a hráček. Hráči byli rozlosováni do 4 skupin po 4 jedna po 3. Ze skupin postupovali první 2. do hlavního pavouka a 3. a 4. hráli pavouka útěchy. Petrovi a Jardovi se podařilo postoupit ze skupiny do hlavního pavouka, kde Péťa po boji prohrál s hráčkou z Polné 3:2. Jarda měl větší štěstí a povedlo se mu přejít přes první kolo a postoupil do semifinále, kde už tolik štěstí neměl a prohrál. V následujícím boji o 3. místo prohrál 3:0 a skončil na 4. místě. Jára prohrál se stejnou hráčkou jako Petr, takže můžeme říct, že kluky vyřadila Polná. Péťa v boji o umístění první zápas vyhrál, a v boji o 5.-6. místo prohrál a tak skončil na konečném 6. místě. Natálka hrála pavouka útěchy a vedla si zde velice dobře. Vyhrávala zápasy a probojovala se, až do finále které zvládla výborně a vyhrála a tak se umístila na konečném 9 místě. Opět mi nezbývá nic jiného než všechny pochválit za předvedenou hru. A popřát jim ať se jim daří i nadále a třeba se někdo dokáže probojovat na bednu.

Skupina starších se ve stejný den zúčastnila turnaje v Havlíčkově Brodě. Jeli Anežka Pibilová a Matěj Nepraš. Sešlo se zde 33 hráčů. Hned na úvod bylo patrné, že je tu daleko větší kvalita, a že to budou mít naši hráči hodně těžké. Byli rozlosováni do 4 členných skupin, kde se jim bohužel nepodařilo postoupit do hlavního pavouka a tak hráli v pavouku útěchy. I zde hráli s kvalitními hráči a spíš získávali zkušenosti do budoucna. V závěrečném zápase, kdy bojovali o konečné umístění se jim přeci jen podařilo zvítězit a tak skončili na 30. a 31. prvním místě. Vím, že to umístění nevypadá jako dobrý výsledek ale i každá prohra jim dá strašně moc zkušeností, a věřím, že je to neodradí, ale spíš nahecuje do příštích zápasů. I Anežku s Matějem musím moc pochválit, že jsou ochotni jezdit po turnajích a bojovat za stolem jak jim to jen jde. Jsme za to moc rádi.
Sáblík PetrNahoru