Události

Stavění máje a pálení čarodějnic

Na pátek 30. dubna 2010 se určitě nejvíc těšili malé novodvorské čarodějky i čarodějové. Jak by taky ne, když hranice s čarodějnicí byla již u koupaliště připravena a jen čekala na to, až se malí vydovádí a setmí se, aby mohla být zapálena.

Když se naplno rozhořela, byl to pohled nevšední a obstoupivšími dospělými i dětmi obdivovaný. Snad jen pyroman si může takový pohled dovolit vícekrát v roce . Toho bychom však v Nových Dvorech, v obci, kde každý 2,5tý obyvatel je hasič, doufám, marně hledali.

O čepování piva, lima a prodej klobásek v altánu včetně zajištění a zapálení hranice se letos kompletně postarala naše novodvorská mládež. Děkujeme!

Ještě před čarodějným rejem bylo ale nutné postavit tradiční májku u kulturního domu. Hasičský výběr se k této činnosti sešel již před pátou hodinou odpoledne a začal pracovat na přípravách a zdobení 28mi metrového  kmene májky. Když byla důkladně připevněna špice, věnec májky, ozdobná girlanda, vlajka na úplný vrchol a samozřejmě láhev a šplhoun, letos zvaný Evžen, mohl jí přivolaný autojeřáb začít zvedat k nebesům. To se opět podařilo a májka stojí. Další radosti na tomto místě zažijeme opět při příležitosti kácení máje, ale o tom až někdy příště ...

Fotogalerie "30.4.2010 Stavění máje a pálení čarodějnic":

 

 

 

Nahoru