Události

Protipovodňové pytlování

Ve čtvrtek 22.7.2010 se naší obcí neslo nezvyklé hlášení rozhlasu: "Žádáme občany o účast na brigádě v plnění pytlů, které budou použity jako dočasné protipovodňové opatření Podevsí. Sraz dnes v 17:30 na cestě za prodejnou." Někdo by si mohl možná myslet, že na takovo brigádu přijde jen pár jedinců, ale byli jsme všichni velmi příjemně překvapeni, neboť se nás sešlo 22!

Pytlů rozměrů 50x80cm s objemem cca 33l se podařilo naplnit cca 580ks. První várka písku od Křesťanů ze Sázavy dorazila v 17:45 a vážila 12t, zpracována byla celkem rychle, druhá dávka 17t přijela právě včas a plnění pytlů plynule pokračovalo. Celkem se stihlo vše naplnit a rozvést za cca 2,5h.

Ze všech pytlů se podařilo postavit povodňovou zábranu v délce cca 100m od rozcestí až po nájezd ke kravínu. Dále byly položeny pytle na mostek nad odbočkou k Lojkům a o kousek dál u Pohanků na okraj rýhy, kde byly dřívější zkušenosti s přetékáním.

Hned v pátek v noci proběhla první zatěžkávací zkouška bariéry. Bohužel jsem nebyl přímo u toho ale fotky kolem půlnoci na konci galerie myslím dokazují, že dopadla dobře. I když po ulici Podevsí voda a bahýnko opět teklo. Nedokáži si už ani představit, jak by to dopadlo, nebýt těch pytlů u kravína.

Čtvrteční pytlování se 100%ně vyplatilo a přišlo za 5 minut 12.
Děkujeme všem zúčastněným pytlařům a pytlařkám za neocenitelnou pomoc a solidaritu s jakou přišli pomoci, ikdyž se jich řešené povodně mnohdy přímo netýkaly. DĚKUJEME!!!

Fotogalerie "Protipovodňové pytlování":

Video: 

Nahoru