Události

Motovýlet po "staré trati"

V sobotu 15. ledna 2011 jsme využili krásného "lednového" počasí se sluníčkem a teplotou kolem 10 °C a vyjeli prozkoumat, jak to vypadá s mosty na rodící se cyklostezce po staré trati.

Na trať jsme se napojili z asfaltky k Červenému mlýnu, kde bývala stará zastávka a vyrazili k Přibyslavi. Část trasy můžete vidět na videích níže. Povrch cyklostezky je však prozatím pouze štěrkový a video potom trochu roztřesené. Po cestě jsme pořídili několik fotografií mostů, cyklostezky, okolí a řeky Sázavy, která díky tajícímu sněhu byla plná až po okraj a místy se lehce vylévala z břehů.

Přejeli jsme další most přes řeku Sázavu v místě, kde se říká "V pekle" a bývali zde letní tábory. Dále podjeli novou trať a před dalším mostem museli otočit, neboť ještě nebyl dokončen. Pořídili jsme tedy pár záběrů poblíž mostu a dali se na cestu zpět. Pro pěší je možné obejít tento nedokončený most podél nové tratě a pokračovat na Přibyslav.

Cestu zpátky jsme si ještě prodloužili k Červenému mlýnu a pak hurá domů. Po příjezdu zpět do Nových Dvorů jsme ještě projeli kolem kravína, kde byla vybudována dlouhá obrubníková protipovodňová bariéra podél cesty, přes kterou se při větších deštích valila velká voda na ulici Podevsí. 

Výlet to byl pěkný a je skoro neuvěřitelné, že ho bylo v polovině ledna možné uskutečnit. Už teď se těšíme na to, až bude povrch cyklostezky hotový a budeme moci celou trasu protínající překrásné údolí řeky Sázavy projet na kolech.

Fota z výletu můžete vidět ve fotogalerii 15.1.2011 Motovýlet po staré trati 

Videa z výletu níže (5):

 

{phocagallery view=category|categoryid=43|limitstart=0|limitcount=100|type=1}
 

Nahoru