Události

Kácení máje

Na dětský den plynule navázalo kácení máje, které proběhlo díky špatnému počasí bez šplhu pro láhev na májku a venkovního posezení s hudbou.

Dav přihlížejících dospělých a dětí v 18:00 s napětím očekával, až se statný kmen májky podaří podříznout a poslat k zemi. Letos své drobné ručičky přiložily k dílu i děti. Kdo chtěl, mohl si zkusit chvilku řezat. Poslední řezáči, kteří dílo dokončili, byli, jako již tradičně, dva starostové. Jeden naší obce - Ladislav Němec a druhý hasičů - Ivo Němec.

Jak padla májka na zem, seběhli se mladí a počal urputný boj o vlajku. Kdo se zúčastnil minulý rok, očekával již zakončení tohoto boje ve vodní nádrži v těsné blízkosti. Letos se našli ještě "dobráci", kteří chumlu spojenému vlajkou otevřeli branku k vodě a již jen pár vteřin stačilo a valná většina bojovníků chladila své rozbouřené emoce ve vodě. Nakonec zůstala vlajka v rukou Anety Mokré, která tímto bez smočeného oblečení všechny bojující mladíky převezla.

Dále následovalo posezení v hospůdce, kde již byl připraven pan Zadák z Přibyslavi se svou harmonikou a klávesami, aby hrál k poslechu a později k bujarému tanci. Zábava končila lehce po půlnoci, a že byla dobrá, dokazují opět fota a videa, která se naší redakci podařila i přes četná napomenutí, hlavně starosty hasičů, pořídit.

Fota můžete vidět ve fotogalerii:

   28.05.2011 kácení máje

VIDEO:

 

Nahoru