Události

3. 6. 2012 Kácení máje a dětský den

Dne 3. června se konalo tradiční kácení máje, které bylo letos spojeno se dnem dětí. Přípravy začaly již dopoledne, kdy se chystaly stany, pro případ špatného počasí, stoly a židle a udírna na uzení klobás.

Pro rodiče bylo připraveno posezení před kulturním domem, uzené klobásky a dobře vychlazené pivo. Celé odpoledne nás na klávesy provázel pan Sejkora ze Žižkova Pole, za což mu velice děkujeme.

Kolem páté hodiny, kdy měly děti odsoutěženo, se pomalu začalo chystat samotné skácení máje. Ještě před tím však následovalo tradiční lezení na máj. Letos se o to pokusil Jakub Mokrý a vyšlo to. S pomocí Lukáše Burdy, Pepy Němce a Honzy Vrzala, kteří vytvořili lidskou pyramidu, se dokázal vyšplhat až k lahvince. Za odměnu samozřejmě dostal plnou lahev „něčeho silnějšího“ dle svého výběru.

Potom se začala kátit máj tradičním způsobem, tedy pomocí pily a sekery. V každoročním boji o vlajku se opět postaral o rozruch Kuba, který vlajku získal pro sebe. Na závěr nechybělo ani koupání ve vodní nádrži 

Ráda bych poděkovala všem pořadatelům, kteří se podíleli na přípravách nedělního odpoledne, a doufám, že se příští rok opět sejdeme.

Fota najdete ve fotogalerii: www.novedvory.eu/obecne/category/77-3-6-2012-kaceni-maje-a-detsky-den

Nahoru