Události

Karnevalové bláznění (24.2.2013)

A maraton pokračuje dětským karnevalem, který také pořádá SDH Nové Dvory. A co že si pro Vás naši kašpárci letos přichystali?

Celý karneval se letos nesl v rybářském duchu. Opět mezi nás zavítala hudební skupina Šafářanka ze Sociálního ústavu v Křižanově, za což jim velice děkuji. Za kašpárky se opět převlékly Martina Langpaulová, Marie Fišarová, Michaela Fišarová a Aneta Mokrá. Uvádění karnevalu se letos ujal Vítek Wasserbauer a vedl si výborně.

I dětskému karnevalu předchází dlouhé přípravy. Hlavně je potřeba kulturní dům uklidit po hasičském plese, opět nachystat tombolu a připravit občerstvení na odpoledne. Před půl druhou se sál začne plnit malými nedočkavci v nejrůznějších maskách, které přijdou podpořit jejich nejbližší, a karneval může začít.

Nejdůležitější je připravit každý rok atraktivní program pro nejmenší návštěvníky. Letos si kašpárci připravili tyto soutěže: stavění majáku, bacha na žraloky, rybička na rožni a nesměla chybět ani oblíbená soutěž pro rodiče s dětmi – krmení kapříků.

Bohužel jsem na letošním karnevale nebyla, ale věřím, že si děti karneval užily a že se jim líbily i soutěže. Doufám, že se příští rok karneval vydaří stejně dobře jako letos. 

Fota ke shlédnutí ve fotogalerii zde.

 

Nahoru