Události

Hurááá, budou prázdniny! (23. 6. 2013)

Všichni sice víme, že máj by se měla kátit na konci května a den dětí bývá obyčejně 1. června, ale proč bychom se měli řídit danými pravidly, když si to můžeme udělat po svém?

Díky špatnému počasí, které začátkem června panovalo, nám stejně nezbylo nic jiného, než obě tyto události posunout až na konec června. A tak jsme to pojali po svém. Kácení máje je pořád stejné, na tom se ani nedá nic změnit, ale dětský den byl pojat tak trochu jako odměna dětí za vysvědčení, které si během následujících dní vyzvedávaly a také jako známka toho, že už se konečně blíží letní prázdniny. 

Přípravy většinou začínají už dopoledne, kdy se staví stany, připravují se stanoviště se soutěžemi a chystá se udírna. Odpoledne se pak začínají trousit návštěvníci, pro které je nachystané posezení s občerstvením a rodiče s dětmi, na které čekají různé disciplíny se sladkou odměnou za jejich splnění.

Opět nechybělo lezení na máj, které se letos bohužel chlapcům moc nepodařilo. Boj o vlajku byl ale o něčem jiném. Přijde mi, že se do něj každý rok zapojuje čím dál tím víc dětí. Vlajka nakonec skončila v místním pohostinství, kde čeká, až jí bude přiděleno čestné místo. A neobešlo se to ani bez koupání v hasičské nádrži. Skoro to vypadá, že je to pro děti daleko větší zábava než připravené soutěže.

Závěrem bych ráda poděkovala všem pořadatelům, kteří si udělali čas a také panu Sejkorovi za hudební doprovod.

Fotogalerie zde.

Nahoru