Události

Nové Dvory přivítaly druhý turnaj Vysočina tour 2018 ve šprtci

Nové Dvory přivítaly druhý turnaj Vysočina tour 2018

V neděli 18. března přivítala obec Nové Dvory na Žďársku turnaj ve stolním hokeji – šprtci. Stalo se tak poprvé v historii obce, kdy se zde hráči nejen z okolí, ale téměř z celé jižní Moravy sešli, aby se utkali o poháry. hráče stolního hokeje, lidově nazývaného šprtec. Uskutečnil se zde totiž Turnaj u Hamroně, zařazený do Českého poháru, kategorie ČP 12.

V Nových Dvorech se o volný čas dětí starají především místní dobrovolní hasiči. Novodvorský turnaj pod Peperkem ve stolním hokeji, jehož oficiální název je billiard hockey uspořádali ve spolupráci se stolními hokejisty ze Žďáru nad Sázavou. Šprtec se plastovými hokejkami, kterými se cvrnká do dřevěných koleček z dámy. Na tato kolečka si jednotliví hráči lepí dresy svých oblíbených týmů. Vše se odehrává na dřevěných stolech s brankami, které napodobují klasickou ledovou plochu.

Stolní hokejisté ze Žďáru nad Sázavou letos slaví 15 let svého Sdružení. Oslavy budou sice oficielně zahájeny až na konci března turnajem kategorie ČP 36, který se bude konat ve Žďáře nad Sázavou. Rádi by však mezi sebe přivítaly také hráče z dalších obcí Vysočiny a tak se rozhodli, že se tuto hru pokusí představit i v dalších obcích. Aby bylo vše možné uskutečnit, nemohli zůstat ve své snaze osamoceni. Pro třetí březnový víkend proto oslovili SDH Nové Dvory a obec Nové Dvory, aby společnými silami nabídly k vyzkoušení tuto hru co nejširšímu okruhu místních.

Turnaj byl podpořen Krajem Vysočina a obcí Nové Dvory .

Turnaje se celkem zúčastnilo 33 hráčů, kteří se do Nových Dvorů sjeli z celé jižní Moravy. Dorazili hráči z Brna, Boskovic i Břeclavi. Na turnaji nechybělo ani šest místních hráčů. Turnaj se odehrál na pět soutěžních kol, během kterých se odehrálo celkem 74 zápasů. Nejlepším hráčem se stal Jiří Nakládal (z týmu Dragons Modřice). Na druhém místě jej následoval Vojtěch Brauner (Břeclav) a na třetím Vladimír Skála (Dobrá Voda).

Vyhlašováni však byli také hráči v dalších kategoriích. Nejlepší ženou byla Petra Zajíčková (Boskovice); nejlepším juniorem Vojtěch Brauner (Břeclav), nejlepším starším žákem Tomáš Kalina (BHL Žďár nad Sázavou), nejlepším mladším žákem Anna Fišarová (Nové Dvory).

Stolní hokejisté Žďár však tentokrát ocenili také nejlepší hráče z řad místních. Těmi byli: nejlepší muž – Ivo Němec, nejlepší junior – Tomáš Němec, Sára Rosecká - nejlepší žena, Filip Němec nejlepší starší žák a Anna Fišarová - nejlepší mladší žák.

Novodvorský turnaj pod Peperkem byl druhým ze tří březnových turnajů v okolí Žďáru nad Sázavou. Všechny tyto turnaje byly Regionálním sdružením mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina, které je hlavním pořadatelem této akce, zařazeny do soutěže VYSOČINA TOUR 2018. V rámci této soutěže se všem účastníkům sčítají body získané ze všech tří odehraných turnajů (3. 3. Hamry nad Sázavou, 18. 3. Nové Dvory, 31. 3. Žďár nad Sázavou). Po odehrání posledního z nich, proběhne vyhlášení nejlepších hráčů tour v jednotlivých kategoriích.

Další týden mají soutěže ve šprtci pauzu. Ale hned týden následující bude patřit poslednímu turnaji VYSOČINA TOUR. Bude jím Velikonoční turnaj, který se koná v sobotu 31. března v jídelně ZŠ Palachova ve Žďáře nad Sázavou. Jedná se o otevřenou sportovní akci, na které budou vítáni všichni zájemci o tuto hru. A především děti se mohou těšit na množství cen, které pro ně pořadatel nachystal.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://www.uhshbrno.cz/ a http://vysocina.billiardhockey.cz.

(Vítamvás Tomáš)

vysledky sprtec 2018

 

Nahoru