Pokus o překonání rekordu v dálkové dopravě vody

 8.května 2010

SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ!!!

Oficiální rekord v dálkové dopravě vody ze stroje do stroje je nyní 63,46 km.
Podařilo se jej zdolat na trase Dolní Loučky - Devět skal
za necelých 7 hodin.


Velký dík patří všem zúčastněným sborům a všem, kteří se na této akci podíleli.


Informace, fotky a videa naleznete ve článku
Jak se dělá rekord v dálkové dopravě vodyOBJEDNÁVÁNÍ UKONČENO - zadáno do výroby:

Ve spolupráci se zkušenou firmou zabývající se výrobou reklamních předmětů jsme pro vás na základě velkého zájmu připravili nabídku triček, sady 2 DVD a půllitrů (za velmi dobré ceny). Vše s kvalitním potiskem v designu REKORDu.

Bohumil Marek


 

 Telefoní kontakt na pořadatele je:
Jiří Sáblík 777 867 955
Luboš Zeman 602 520 418

Informace k přípravám pokusu o překonání rekordu v dálkové dopravě vody naleznete v přílohách.

 


6.5.2010
...poslední info před akcí. Protože nám počasí zatím vůbec nepřeje, musíme přistoupit ke krizové variantě mokrého ubytování. Vozidla se budou parkovat na zpevěných cestách a vy budete stavět stany v kempu okolo. Bohužel tím nejsme schopni dodržet slib, že budete spát u svých aut. Ale myslím že když budete od nich mít postavený stan 30m, tak to nebude takové neštěstí. Všem se moc omlouvám, ale počasí se mě poručit nepovedlo. Plánek rozmístění parkovacích míst pro stanoviště najdete níže v přílohách.


6.5.2010
...protože den před akcí se nám odhlásil 1 sbor, jsem nucen reagovat a měnit rozmístění sboru po trati. Opět se nám nepatrně změnilo, tak se na to mrkněte. Musím se přiznat, že momentálně nemám strach z toho, jestli ten rekord uděláme či ne, ale z toho jestli splníte slovo hasiče, které jste nám dali a přijedete. Věřím že už se oddělilo zrno od plev a nikdo se již neodhlásí. Takže za 27hod. ahoj.


2.5.2010
...bylo dokončeno přesné rozměření trasy a označení stanovišť. Z původních 62 km se nám trasa protáhla na 63 460m a k tomu se dva sbory odhlásily. Proto jsme museli trošku přepracovat rozmístění sborů. Mrkněte se na to, aby jste se třeba nedivili že jste najednou jinde. Takže v pátek všichni nashle.


17.4.2010
...dnes jsme se opět sešli, tentokrát 26 sborů na 8. úseku trasy a zkoušeli dopravit vodu hadicemi na vzdálenost 4,5km.
Více informací, fotek a videí z akce je v článku pod tímto odkazem.


10.4.2010
...dnes jsme poprvé zkoušeli naostro nárůst tlaků v hadicích na trase z kopce u Jeřábkova mlýna.
Více informací, fotek a videí z akce je v článku pod tímto odkazem.


1.4.2010
...tak proběhla další schůzka organizačního štábu, která tentokrát byla přímo v areálu Šiklův mlýn v tamním hotelu. Zúčastnil se jí také majitel pan Šikl a jeho tým. Na začátku jsme se domluvili, že do kempu se nevejdeme a všechny sbory ubytujeme na letišti, které je přímo v areálu. Doprovodný program po akci bude přímo v srdci městečka v amfiteátru, ve kterém normálně probíhají ukázky westernu. Do tohoto prostoru se vejde 3000 osob a mi tam uděláme závěrečné vyhodnocení akce, bude tam hrát k poslechu rocková kapela EXIT, jestli se zadaří tak uvidíme ohňostroj a pokud bude filmové studio, které celou akci natáčí schopné dodat nějaký materiál, bude tam projekce dění po trati. Myslíme že to je ideální místo, ovšem má to jednu chybičku a to takovou, že sice budete v centru dění u všech hospůdek a restaurací, ale bohužel tak 300m od vašich mazlíčků a stanů. Proto s tím všichni počítejte a  svoji techniku si zabezpečte tak, aby vám nikdo nemohl nic odcizit. Ale věřím, že tam budeme jenom samí hasiči, tak snad sami sobě nic brát nebudeme. Příště se organizační štáb sejde 10.4.2010 na největším stoupání na trati a to u Jeřábkova mlýna, kde chceme vyzkoušet různé varianty problémů, které mohou při akci nastat a to jak do kopce, tak hlavně dolů z kopce. Samozřejmě že vám dám vědět, jak se nám dařilo.


26.3.2010
...právě jsem se dozvěděl, že kamarádi hasiči z Ostravska nám domluvili pomoc od tamního hasičského záchranného sboru, který přiveze na naši akci padesát radiostanic a jeden převaděč. Děkujeme za pomoc HZS ale hlavně sboru, který tuto pomoc domluvil. Jinak 1.dubna nás čeká další schůzka organizačního štábu, tentokrát přímo na Šiklově mlýně. O ní vás samozřejmě budu informovat.


15.3.2010
...jsem měl schůzku s panem BC.Ivo Hánou, který je vedoucí oddělení komunikačních a informačních systémů HZS kraje Vysočina. Spolu jsme pak řešili problémy které mohou nastat při spojení celé trasy radiostanicemy. Touto cestou bych chtěl poděkovat celému vedení HZS kraje Vysočina a zvláště pak panu Hánovi, za velice vstřícný přístup z jeho strany a za snahu vytvoření dobře fungujícího spojení. Jistě jsou na trati velice problematické místa, ale jsem si jist že s jeho pomocí to zvládnem.


25.2.2010
...se opět sešel organizační štáb, aby se poradil na přípravách rekordu a rozdal si nové úkoly potřebné pro tak náročnou akci, jako je ta naše. Již máme většinu povolení, takže se můžete těšit, že již brzy budete mít možnost se podívat, kde přesně bude vaše stanoviště. Dále jsme se domluvili, že budeme požadovat po každém sboru, který s sebou bere stříkačku, aby si udělal vlastní námětové cvičení. Na něm si vyzkouší alespoň hodinu čerpat vodu, dále si každý vyčistí sítko chladícího okruhu a vezme s sebou plnou nádrž benzínu a ještě 100 litrů benzínu v kanystrech. Dále jsme se domluvili, že tato akce je natolik výjimečná, že i když máme dost hadic, tak pokud se bude chtít nějaký sbor ještě zúčastnit, může se přihlásit a my trať přizpůsobíme tak, aby mohl být s námi u toho. Pokud víte o někom kdo by se chtěl připojit, rádi ho přibereme mezi nás. Dále sepíšeme přesný návod, jak má každý strojník postupovat v různých situacích, které mohou nastat, sepíšeme také pravidla používání radiostanic a poučení o bezpečnosti práce při akci a pohybu po komunikacích. Domluvili jsme se na termínu námětového cvičení na nejproblematičtějším úseku 10.4.2010 a na další schůzce která proběhne 1.4.2010 na Šiklově mlýně. Samozřejmě, že Vás zde budu opět informovat o aktuálním dění.


Vaše dotazy zodpovíme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.O akci napsali:

zdarsky.denik.cz 6.5.2010
tn.cz
Internetový magazín ŽĎÁRSKÉ VRCHY
iDNES.cz
zdarsky.denik.cz
www.zrozeniprouspech.cz
www.pozary.cz

zdarsky.denik.cz
náchodský deník.cz
litoměřický deník.cz
tachovský deník.cz 

Nahoru