Aktivity sboru

OBRAZEM: den dětí, kácení májky, zábava

Hasiči posledního dubného dne léta páně 2019 postavili v obci májku a v podvečer spálili čarodějnice a trochu popili.

V pátek 28.12.2018 proběhla výroční valna hromada sboru, kde jsme zhodnotili kalendářní rok 2018, snědli výborný gulášek a zahrála nám kapela Víťa a Míša.

Hasičský ples rok 2019 je již z námi. Nyní malé ohlédnutí: Ples se novodvorským hasičům velice vydařil a předpokládáme, že s tím bude souhlasit větší části ze všech 160 tanečníků. Piva, vína, jídla a ostatních pochutin bylo dostatek, kapela hrála dle naší představy, tedy vše se vydařilo. Závěrem děkujeme sponzorům a samozřejmě všecm pořadatelům a účastníkům plesu.

Ve dnech 17.8. – 19.8.2018 se konal pátý ročník veletrhu hasičské a záchranářské techniky na letišti ve Hřištích. Předchozí ročníky se konaly v letech 2007, 2008, 2011 a 2014. Bylo avizováno, že se dostaví celkem 352 hasičských vozidel, a že bude překonán rekord roku 2014, kdy jich dojelo 303. Počasí nám přálo, tekutin bylo dostatek, až na ten prach všude kolem. Byl připraven bohatý doprovodný program (akce pro děti, ukázky složek IZS, let letadly a vrtulníkem, dechovka i moderní žánr, ohňostroj, simulátor nehod, houkání všech vozidel aj.) který dopoledne zahájil starosta SH ČMS, Ing. Karel Richter. Byl to bohužel jeho poslední proslov, neboť v odpoledních hodinách, ve věku 67 let, náhle zemřel. Vystavovalo zhruba 65 vystavovatelů, kteří představili své výrobky určené hasičům. Náš sbor se zařadil mezi ty sbory, které zajišťovaly občerstvení. Plánování zabralo spoustu času a příprav. Pomáhali nejen členové sboru, ale i další občané obce. Poděkování patří všem! Někteří jsou vidět na fotografiích. A těm, co vidět nejsou, máme vzkázat, že bramboráky, maso, buchty, bábovky a jiné dobroty byly super. Ivana Bedrnová

Foto: Ivana Bedrnová, Martin ŠmídNahoru