Aktivity sboru

Hasiči posledního dubného dne léta páně 2019 postavili v obci májku a v podvečer spálili čarodějnice a trochu popili.

Hasičský ples rok 2019 je již z námi. Nyní malé ohlédnutí: Ples se novodvorským hasičům velice vydařil a předpokládáme, že s tím bude souhlasit větší části ze všech 160 tanečníků. Piva, vína, jídla a ostatních pochutin bylo dostatek, kapela hrála dle naší představy, tedy vše se vydařilo. Závěrem děkujeme sponzorům a samozřejmě všecm pořadatelům a účastníkům plesu.

Ve dnech 17.8. – 19.8.2018 se konal pátý ročník veletrhu hasičské a záchranářské techniky na letišti ve Hřištích. Předchozí ročníky se konaly v letech 2007, 2008, 2011 a 2014. Bylo avizováno, že se dostaví celkem 352 hasičských vozidel, a že bude překonán rekord roku 2014, kdy jich dojelo 303. Počasí nám přálo, tekutin bylo dostatek, až na ten prach všude kolem. Byl připraven bohatý doprovodný program (akce pro děti, ukázky složek IZS, let letadly a vrtulníkem, dechovka i moderní žánr, ohňostroj, simulátor nehod, houkání všech vozidel aj.) který dopoledne zahájil starosta SH ČMS, Ing. Karel Richter. Byl to bohužel jeho poslední proslov, neboť v odpoledních hodinách, ve věku 67 let, náhle zemřel. Vystavovalo zhruba 65 vystavovatelů, kteří představili své výrobky určené hasičům. Náš sbor se zařadil mezi ty sbory, které zajišťovaly občerstvení. Plánování zabralo spoustu času a příprav. Pomáhali nejen členové sboru, ale i další občané obce. Poděkování patří všem! Někteří jsou vidět na fotografiích. A těm, co vidět nejsou, máme vzkázat, že bramboráky, maso, buchty, bábovky a jiné dobroty byly super. Ivana Bedrnová

Foto: Ivana Bedrnová, Martin ŠmídV pátek 28.12.2018 proběhla výroční valna hromada sboru, kde jsme zhodnotili kalendářní rok 2018, snědli výborný gulášek a zahrála nám kapela Víťa a Míša.

V pátek 6. července 2018 před třináctou hodinou se naši hasiči vydali na soutěž „O pohár starosty Sázavy 2018“. Při zahájení starosta Sázavy předal sázavským hasičům klíče od jejich nového vozidla. Na soutěžním útoku se předvedly skupiny dětí, žen a mužů. Náš novodvorský sbor však reprezentovalo pouze družstvo dětí poskládané z mladších i starších. Na místě se narychlo dalo dohromady družstvo žen složené z celého okrsku, za soupeře jim bylo družstvo z Bohdalova. Ženy, aniž by nacvičovaly, dokázaly, že to jde. Sluníčko peklo, bylo i potřebné občerstvení. Děti se umístili ve své kategorii na 1. místě s časem útoku 15,67 sekund. Jen škoda, že jsme při našem počtu členů sboru nedali dohromady i družstvo mužů. Ženy zachránila Lucka Rosecká a Blanka Pokorná, čas útoku 70,53 sekund. Jako rozhodčí s námi jel Josef Sobotka. Děti startoval Ivo Němec, červenou Máňu řídil Jarda Rosecký a Mercedes Martin Šmíd. Snad nás příště bude víc!

Text a foto: Bc. Ivana Bedrnová

Nahoru