Okrsková soutěž v Malé Losenici

V sobotu 5. června se konala okrsková hasičská soutěž v Malé Losenici. Kdo tam byl, ví, že terén na kterém jsme soutěžili, připomínal spíše bažinu. Celý týden před soutěží velmi silně pršelo a i když pořadatelé dělali vše co mohli,  voda která napršela se podepsala na kvalitu terénu. Z tohoto důvodu jsme byli jsme nuceni  zrušit štafetu. V žádném případě jsme totiž nechtěli riskovat nějaký úraz. Letos nás tam reprezentovalo zbrusu nové družstvo našich mladých hasičů ve složení Mokrý Jakub, Mokrá Aneta, Burda Lukáš, Němec Josef, Šulc Miroslav a Petráň Jan. Sedmý člen družstva, (strojník) si bohužel na poslední chvíli rozmyslel účast a tak jsem byl nucen jeho místo zastoupit. Se spojkou a velitelem nám pomohli Šmíd Martin a Mokrý Martin. Po několika chybičkách se nakonec naše družstvo umístnilo na krásném pátém místě. I když byli kluci možná trošku zklamaný a rozhodně měli na lepší umístění, tak já jsem byl velice spokojen a to proto, že po dlouhé době je vidět, že máme družstvo, které táhne za jeden provaz, že to dělají se zájmem k hasičině a nikdo je nemusí do trénování přemlouvat. Jeden příklad za vše. Již kvůli zmiňovanému špatnému počasí jsem neustále odkládal tréninky. To si ovšem naši soutěžící nechtěli nechat líbit a přišli za mnou se slovy, že hasiči přece hasí oheň i když prší a že teda i oni musí trénovat v dešti. A tak mě nezbylo nic jiného, než tam s nimi moknout. Touto cestou bych jim  chtěl poděkovat za reprezentaci našeho sboru a popřát jim, aby ten elán, který mají k hasičině, aby jim vydržel a v příštích ročnících nám dovezli mnoho prvních míst. Já osobně věřím, že o nich ještě hodně uslyšíme.
Fotogalerie zde.

Nahoru