Námětové cvičení

Dne 27. 4. 2012 se uskutečnilo námětové cvičení našeho okrsku. Toto cvičení se konalo v Sázavě a bylo zaměřeno na dopravu vody z koupaliště Sázava na kravín V České mezi.

Cvičení začalo v 17 hodin odpoledne houkáním požární sirény. Po přepravě na místo cvičení jsme byli umístěni na naše stanoviště v obci Česká Mez poblíž kapličky. Tam jsme připravili stříkačku, rozvinuli svých 5 hadic dopravního vedení a čekali na vodu. Zhruba po 15minutách jsme se dočkali a mohli tak poslat vodu dál. Po drobných problémech s vysílačkami bylo cvičení za 25 minut ukončeno. Celé tak trvalo asi 40 minut.

Potom jsme sbalili hadice a stříkačku a přesunuli se do areálu pohostinství v České Mezi. Tam bylo pro účastníky připraveno drobné pohoštění od členů SDH Sázava. Na závěr bylo provedeno vyhodnocení celého cvičení, kde bylo konstatováno, že cvičení proběhlo úspěšně a zůčastnilo se ho 11 sborů našeho okrsku.  Po něm následoval odjezd domů.

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, a doufám, že se příští rok sejdeme v stejně hojném počtu jako letos.

 

Fota ve fotogalerii: www.novedvory.eu/obecne/category/73-27-4-2012-nametove-cviceni

Nahoru