1.5.2013 Tak trochu jiný fotbal

Letos přišel starosta SDH Ivo Němec s nápadem, že by Nové Dvory mohly uspořádat hasičský fotbal. Jelikož je v altánku připraveno zařízení už od čarodějnic a po čištění koupaliště je na místě i technika, nebyly by přípravy tak náročné. Jedinou podmínkou konání bylo příznivé počasí.

A to bylo ve středu problém, jelikož obloha byla zatažená a nevypadalo to moc příznivě. Přesto se ozval SDH z Vepřové, že by rádi přijeli, a tak se fotbal nakonec konal.

I počasí se nakonec umoudřilo a objevilo se i sluníčko. Z Vepřové přijela dvě družstva - jedno dívčí. A i když se nakonec zúčastnila jenom Vepřová, vyklubalo se z toho příjemně strávené odpoledne. Dostavilo se i dost místních, kteří přišli podpořit naše družstvo.

Pravidla byla celkem jednoduchá. Pomocí vodního proudu dostat míč na soupeřovu polovinu až k mantinelům koupaliště, které představovaly branky. Hrací čas byl 2x10 minut. Dívky měly podmínky trochu zjednodušené, mohly si na své polovině pomáhat nohama. Občas jim pomohl i rozhodčí Účastnit se mohla čtyřčlenná družstva s povinným vybavením - helmy, rukavice a ochranné brýle na oči.

Po několika utkáních (každý hrál s každým) se na prvním místě umístilo družstvo domácích (SDH Nové Dvory) a patří mu velká gratulace.

Pro všechny bylo připravené občerstvení a i samotný fotbal byl hezká podívaná. Proto je na příští rok plánované uspořádat hasičský fotbal znovu. Doufejme jen, že bude počasí stejně vydařené jako letos a že se do této soutěže zapojí více hasičských sborů.

 

Fota ve fotogalerii zde: www.novedvory.eu/obecne/category/88-152013-tak-trochu-jiny-fotbal

 

Nahoru